انواع روش های خرید بک لینک

حتما تا به حال کلمه بک لینک به گوشتان خورده است. اگر تا امروز معنی این کلمه را نمی دانستید و یا از کارکرد آن به طور کامل اطلاعات و آشنایی نداشته اید تا پایان این مقاله همراه ما باشید. در این مقاله به موضوع بک لینک چیست؟ خرید بک لینک و تاثیرات آن در سئو می پردازیم.

خرید بک لینک
بک لینک چیست؟

بک لینک یکی از پرکاربردترین عبارات در دنیای بهینه ‌سازی سایت برای موتورهای جستجو یا همان سئو است. در حال حاضر مفهوم بک لینک برای بسیاری از فعالان حوزه وب بحثی چالشی است.

بک لینک ها در اصل لینک‌های ورودی به وبسایت شما از سایر وبسایت‌ها می‌باشند. هنگامی که یک صفحه وب، آدرس صفحه وب شما را در سایت خود قرار می‌دهد به گونه‌ای که با کلیک بر روی آن آدرس به صفحه وبسایت شما هدایت شود، آن آدرس به عنوان یک بک لینک در نظر گرفته می‌شود.

در گذشته بک لینک یک مفهوم فوق‌العاده مهم و حتی می‌توان گفت مهم‌ترین معیار ارزیابی رتبه وبسایت‌ها در موتورهای جستجو بود. اما امروزه با تغییر الگوریتم موتورهای جستجو و به‌خصوص گوگل اندکی از این اهمیت کاسته شده است. هرچند که هنوز هم بک لینک مناسب می‌تواند تأثیر چشمگیری در افزایش رتبه وبسایت و بهبود سئوی خارجی داشته باشد.

اهمیت بک لینک در سئوی سایت

بک لینک اگر به‌ طور صحیح اجرا شود، می تواند مانند سوخت جت برای سئوی سایت عمل ‌کند.

به‌ طور خلاصه بک لینک باعث می‌شود:

 • موتور جستجو و گوگل از طریق بک لینک‌ها، صفحات جدید سایت ما را پیدا می‌کنند.
 • گوگل از طریق کرال صفحات سایر سایت‌ها و با کمک این بک لینک‌ها به صفحات داخلی سایت ما می‌رسد. در نتیجه محتوای جدید ما و صفحات داخلی که هنوز ایندکس نشده‌اند را پیدا می‌کنند.
 • بک لینک‌ها باعث اعتبار بخشیدن به سایت شما می شوند.

با توجه به اینکه برای گوگل مهم است که چه تعداد دامنه و با چه میزان اعتباری به سایت ما لینک می‌ دهد؛ در نتیجه بک لینک‌ های طبیعی، باعث افزایش اعتبار سایت ما می شود. هم چنین باعث بهبود رتبه بندی صفحاتی می‌شوند که به آن ها لینک داده شده است. اما هنوز هم نباید فراموش کنید که بک لینک، چیزی میان مرز سئو خاکستری و سئوی سیاه است.

انواع بک لینک

اگر بخواهیم بک لینک را به دسته های مختلفی تقسیم بندی کنیم، به دو دسته تقسیم می شوند:

 1. بک لینک فالو followیا Dofollow
 2. بک لینک نوفالو nofollow

لینک فالو و نوفالو معمولا در مبحث پیوند های خارجی معنا پیدا می کند. در واقع زمانی از لینک فالو و نو فالو استفاده می کنیم که بخواهیم بک لینک خارجی داشته باشیم.

هر لینک یا پیوند بصورت ذاتی Dofollow می باشد و این به آن معناست که موتور جستجو به این لینک سر خواهد زد، آنرا بررسی خواهد کرد و اعتبار صفحه از طریق این لینک قابل جابجایی است.

اما زمانی که این ویژگی را به Nofollow تبدیل می کنید، در واقع به موتور های جستجو اعلام می کنید که ارزش و اعتباری از صفحه شما به صفحه هدف منتقل نکند.

انواع روش های ساخت بک لینک

 1. رپورتاژ آگهی
 2. تبلیغ بنری
 3. پست مهمان
 4. شبکه‌های اجتماعی
 5. صفحات خراب سایت‌ها

ساخت بک لینک

رپورتاژ آگهی روشی برای خرید بک لینک خارجی

رپورتاژ آگهی، همان محتوایی است که وب مستران برای معرفی سایت ما منتشر می‌کنند. رپورتاژ آگهی باید در سایت‌های با محتوای مرتبط منتشر شود، چون مفهومی به نام relevancy وجود دارد که هم برای کاربر و هم برای الگوریتم‌های گوگل مهم است.

در محتوای رپورتاژ می‌توانیم از انواع مختلف انکرتکست‌ها برای بک لینک دادن استفاده کنیم و این موضوع به استراتژی لینک سازی ما بستگی دارد. ولی توصیه شده در استفاده از انکرتکست کلمه کلیدی، تعادل را حفظ کرده و زیاده روی نکنیم.

تبلیغ بنری روشی برای خرید بک لینک

نوعی دیگری ازخرید بک لینک‌ وجود دارند، که در ساید بار صفحه اصلی، هدر و فوتر صفحه اصلی، ساید بار صفحات داخلی و هدر و فوتر صفحات داخلی سایت‌ها اجرا می‌شوند. محتوای backlink شامل یک تصویر کوچک است که به صفحه مورد نظر ما لینک می‌شود.

محتوای تصویر اگر صرفاً با هدف خرید بک لینک نباشد، باید طوری طراحی شود که در چند ثانیه بتواند نظر کاربر را جلب کند و کلیک بگیرد. این نوع بک لینک‌ها دائمی نیستند و فقط برای مدت زمان معینی روی سایت‌های دیگر مهمان هستند.

پست مهمان روشی برای خرید بک لینک

پلتفرم‌های مختلفی وجود دارند که به کاربران اجازه می‌دهند به‌صورت رایگان محتوای خود را منتشر کنند، مانند ویرگول، مدیا، لاگر و امیگو. محتوایی که در این پلتفرم‌ها منتشر می‌کنیم، می‌تواند با انکرتکست کلمه کلیدی به سایت ما بک لینک بدهند.

قدرت این پلتفرم‌ها به قدری زیاد است، که اگر یک محتوای خوب و کاربر پسند در آنها منتشر کنیم، به احتمال زیاد به صفحه اول گوگل راه پیدا می‌کند. حالا تصور کنید لینکی که از این صفحات به سایت ما متصل شده، چه قدرتی خواهد داشت؟

شبکه‌های اجتماعی روشی برای خرید بک لینک

گروه دیگری از بک لینک‌های سایت، لینک‌هایی هستند که از طریق پروفایل شبکه‌های اجتماعی به سایت ما داده می‌شوند. بعضی از این لینک‌ها از طریق شبکه‌های اجتماعی پرقدرتی مانند لینکدین، فیس‌بوک، پینترست یا حتی آپارات تولید می‌شوند. تعدادی هم هستند که از طریق ثبت نام و درج لینک سایت در پروفایل این شبکه های اجتماعی ایجاد می‌شوند. معمولاً به این نوع بک لینک‌ها، بک لینک پروفایلی گفته می‌شود.

صفحات خراب سایت‌ها روشی برای خرید بک لینک

اما آخرین نوع بک لینک در سئو، لینک‌هایی هستند که از صفحات خراب سایت‌های دیگر برای سایت خودمان دست و پا می‌کنیم. یعنی چه؟ در بعضی از سایت‌های خوب و با کیفیت، احتمالاً صفحاتی وجود دارند که ناقص هستند یا لینک‌های آنها خراب است.

ما می‌توانیم با مدیر این سایت‌ها صحبت کنیم و محتوای خودمان را در این صفحات قرار دهیم و بک لینک بگیریم. ضمنا به خاطر داشته باشید که به مرتبط بودن موضوع محتوای سایت‌ها با موضوع سایت خودتان توجه کنید.

انواع بک لینک
اشتباهات خرید بک لینک

بک لینک‌ها باید طبیعی باشند به این معنی که نباید از راه‌های مصنوعی برای ایجاد آنها اقدام کرد. با توجه به اهمیت این نوع لینک ‌ها، بسیاری از صاحبان وب سایت ‌ها برای به خریذ بک لینک‌ ها از شیوه‌های اشتباه استفاده می‌کنند. برخی از این اقدامات نامناسب برای این کار عبارتند از:

 • خرید بک لینک‌ به تعداد زیاد
 • خرید شبکه‌های تبادل بک لینک
 • فروش بک لینک‌ها

روش های نام برده توسط گوگل منع شده اند.

کلام اخر

همانطور که متوجه شدید بک لینک می تواند کمک بسیار خوبی در جهت رشد و ارتقا سئو سایت شما باشد. اگر بک لینک از راه صحیح و تایید شده و به اندازه مناسب گرفته شود، می تواند مانند سوختی پرقدرت برای سایت شما عمل کند.

اگر شما قصد افزایش فروش محصولات خود را داشتید، ما در تیم یسنا وب  تا رسیدن به این هدف در کنار شما خواهیم بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید