صفر تا صد راه اندازی فروشگاه اینترنتی

در این مقاله با روش های راه اندازی فروشگاه اینترنتی  آشنا خواهید شد. امروزه با پیشرفت روز افزون تکنولوژی راه‌های زیادی برای کسب درآمد به وجود آمده است. یکی از این راه ها، راه اندازی کسب و کار اینترنتی است که بسیار مورد توجه قرار گرفته. با ایجاد و راه اندازی فروشگاه اینترنتی ، می‌توان یک کسب و کار آنلاین را آغاز نمود.

در واقع شما با این روش یک فروشگاه آنلاین ایجاد کرده و به صورت اینترنتی به فروش محصولات خود می‌پردازید. ایجاد فروشگاه اینترنتی می‌تواند درصد موفقیت کسب و کار را افزایش دهد.فروشگاه اینترنتی

فروشگاه اینترنتی چیست؟

فروشگاه اینترنتی در کل به معنای خرید محصول به صورت آنلاین توسط مخاطب و پرداخت هزینه آن به صورت اینترنتی است که شما وظیفه ارسال محصول بعد از دریافت هزینه آن از سوی مخاطب را بر عهده دارید. ارسال به موقع محصول و ارائه خدمت خوب به مخاطب باعث سودآوری بیشتر در کار و جذب مشتریان بیشتر می‌شود. امروزه وبسایت‌هایی با یک اتوماسیون نرم‌افزاری، در راستای راه‌اندازی سایت فروش وجود دارند. یکی از روش‌های راه‌اندازی سایت فروش، راه‌اندازی سایت فروشگاهی با وردپرس است.

مزیت ‌های مهم راه اندازی فروشگاه اینترنتی 

 از مزیت‌های مهم راه‌ اندازی فروشگاه آنلاین می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • جذب اطمینان مشتری: در صورتی که برای وب سایت فروشگاهی خود نماد اعتماد الکترونیک داشته باشید، به راحتی اطمینان مشتری را به خود جذب می‌کنید.
 • دسترسی به مخاطبان بیشتر: یکی از مزایای فروشگاه اینترنتی در دسترسی بیشتر به مخاطبان است. زیرا شما از طریق راه ارتباطی اینترنت می‌توانید مخاطبان از سایر شهر ها را به خود جذب کنید.
 • عدم نگرانی از بسته شدن شبکه‌های اجتماعی: فروشگاه اینترنتی همانند یک خانه ملکی است که دامنه آن به نام شما ثبت شده و متعلق به شماست. بنابراین با راه اندازی فروشگاه اینترنتی اینترنتی می‌توانید هر زمان به اداره فروشگاه خود بپردازید و نگران بسته شدن یا فیلتر شدن آن نباشید.
 • بهره‌گیری از مزایای سئو: سئو و محتوا نویسی تاثیر بسزایی در جذب مخاطب دارد. به همین منظور شما می‌توانید با رعایت ۲۰۰ فاکتور سئو در سایت خود، توجه مخاطبان را به خود جلب کنید. بهره‌گیری از مطالب سئو می‌تواند تاثیر چشم‌گیری بر راه اندازی سایت فروشگاهی بگذارد.
 • حذف هزینه‌های خرید و یا اجاره فروشگاهی برای ارائه محصولات: برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی نیازی به اجاره مکانی برای آغاز کسب و کار ندارید و به راحتی می‌توانید به صورت اینترنتی کسب و کار خود را آغاز کنید.

سایر مزیت های راه اندازی سایت فروش

فروشگاه اینترنتی یک روش فوق‌العاده برای فروش محصولات به صورت آنلاین با سودآوری بالا است. امروزه بسیاری از افراد برای خرید محصول به جست و جو در صفحات وب می‌پردازند. در این مواقع شما می‌توانید با تاسیس سایت فروش اینترنتی خود آنها را در راستای خریداری و کسب برخی خدمات به سمت خود جذب کنید. در زیر به سایر این مزیت ها اشاره خواهیم کرد:

 • فروشگاه اینترنتی همیشه باز و در دسترس است: شما در فروشگاه آنلاین خود می‌توانید به صورت روزانه و شبانه در تمامی ساعات به ارائه خدمات و فروش محصولات بپردازید.
 • عرضه بر مبنای تقاضا: با ایجاد فروشگاه اینترنتی می‌توانید با توجه به نیاز مخاطب، خدمات و محصولی را به آنها ارائه بدهید. در واقع می‌توانید تعیین کنید که محصولات شما برای چه کسانی مناسب است.
 • امکان دسته‌بندی محصولات: اگر محصولات شما در رنج تنوع بالایی قرار دارد، می‌توانید محصولات خود را دسته‌بندی کرده تا مشتری انتخاب آسان تری داشته باشد.
 • جذب مشتریان بیشتر: یکی از مزایای فروشگاه اینترنتی، در دسترس بودن مخاطبان در رنج سنی مختلف است. در واقع مخاطبان در تمامی سنین و جنسیت به بازدید از فروشگاه آنلاین شما می‌پردازند.
 • درآمدزایی در تمام اوقات: شما می‌توانید در تمامی ساعات شبنه روز به درآمدزایی برسید. زیرا فروشگاه شما در تمامی ساعات باز و در دسترس خواهد بود.
 • مدیریت بهتر و خدمات‌رسانی به مشتری: شما می‌توانید کسب و کار خود را به خوبی مدیریت کرده و خدمات بیشتری به مشتریان ارائه دهید.
 • امکان مقایسه قیمت برای مخاطب: مخاطبان به راحتی می‌توانند رنج قیمتی محصولات شما را با دیگر رقبا بررسی کنند. برای جلب توجه مشتری اگر محصولات خود را با قیمت بهتر و مناسبی در سایت فروشگاهی خود قرار دهید، با سود کمتر اما فروش بالا تری مواجه خواهید شد.
 • خرید به دور از ازدحام و شلوغی: در فروشگاه اینترنتی برعکس فروشگاه حضوری، نیازی به نگرانی و تحمل شلوغی و ازدحام نیست.

راه اندازی فروشگاه اینترنتی 
چطور فروشگاه اینترنتی راه‌اندازی کنیم؟

در حالت کلی برای راه اندازی یک سایت فروشگاه باید با اصول آن و طریقه راه اندازی آشنا باشید. راه اندازی فروشگاه اینترنتی طی مراحلی که در زیر آمده است، انجام می‌گیرد:

 • انتخاب نام دامنه فروشگاه اینترنتی: اولین گام برای ایجاد فروشگاه اینترنتی، انتخاب نامی برای آن است. نام در واقع معرف فروشگاه شما برای بقیه خواهد بود تا بدانند کسب و کار شما در چه زمینه‌ای فعالیت می‌نماید.
 • خرید هاست یا خدمات میزبانی وب: فروشگاه اینترنتی برای ایجاد و راه اندازی نیاز به بستری در صفحات وب دارد. تهیه هاست اشتراکی برای فروشگاه می‌تواند راه حلی مناسب در ابتدای راه اندازی باشد و هزینه کمتری برای شما در پی دارد.
 • انتخاب روش طراحی فروشگاه اینترنتی: طراحی فروشگاه اینترنتی به دو روش اختصاصی و یا با کمک سیستم آماده وردپرس انجام می‌شود. راه اندازی فروشگاه اینترنتی با وردپرس می‌تواند انتخاب بهتری برای شما باشد.
 • اخذ درگاه بانکی اینترنتی: شما برای دریافت هزینه محصول از سمت مشتری نیاز به درگاه بانکی دارید. اگر مجوز لازم برای فروشگاه اینترنتی را داشته باشید، قادر به استفاده از درگاه مستقیم خواهید بود.
 • طراحی ریسپانسیو یا واکنش‌گرا: واکنش‌گرا یا ریسپانسیو به ایجاد نسخه نمایشی سایت به دو صورت رایانه‌ای و مناسب به تلفن همراه گفته می‌شود. بنابر دلایلی همچون استفاده بیشتر افراد از تلفن همراه برای جست و جو در وب و خرید محصول، بهتر است صفحه وب شما بر اساس صفحه تلفن همراه طراحی گردد.
 • بارگزاری محصولات در سایت: یکی از مراحل اصلی در راه اندازی فروشگاه اینترنتی، بارگزاری محصولات خود در دسته‌بندی متنوع در وب سایت فروشگاه است. برای بارگزاری محصولات باید تصویر، اطلاعات، توضیح مختصر و مبلغ را در وب سایت قرار دهید.

هزینه راه‌اندازی سایت فروشگاهی

ایجاد فروشگاه آنلاین هزینه کمی را به همراه دارد. در واقع اگر شما بخواهید به صورت حضوری کسب و کار خود را آغاز کنید، نیاز است که هزینه‌ای را بابت اجاره مکان پرداخت نمایید، اما در راه اندازی فروشگاه اینترنتی نیازی به هزینه اجاره و خرید مکان نیست.  شما به راحتی با هزینه کم و مناسب می‌توانید بستری در وبسایت اینترنتی ایجاد کرده و فروشگاه خود را به نمایش بگذارید.

با فروشگاه اینترنتی می‌توانید مخاطبان بسیاری را به سمت خود جذب کنید و به دور از ازدحام و شلوغی، به فروش منظم محصولات و خدمات خود در تمامی اوقات بپردازید. هزینه راه اندازی فروشگاه اینترنتی بستگی به کسب و کار شما و برخی عوامل دارد از این رو نمی‌توان رقم ثابتی را بیان کرد اما با توجه به مزایای بسیار، معقول و مقرون به صرفه است و هزینه زیادی را برای شما در پی نخواهد داشت.

شرکت یسنا وب با یک تماس به شماره ۰۹۱۵۷۰۶۶۵۵۱میزان هزینه راه‌اندازی سایت فروشگاهی را بر اساس نیاز و هدف شما برآورد  و اعلام می کند.هزینه راه‌اندازی سایت فروشگاهی

سخن پایانی

امروزه کسب و کارهای اینترنتی به دلیل فروش بالا و سودآوری چشم‌گیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است. راه اندازی فروشگاه اینترنتی یک روش برای ایجاد کسب و کار آنلاین به منظور ارائه محصولات در وب سایت‌های اینترنتی است.
اگر قصد راه اندازی وب سایت برای کسب و کار خود را دارید تیم یسنا وب متخصص در امور دیجیتال مارکتینگ در مشهد برای تحقق تقاضای شما در زمینه موفقیت کسب و کارتان در کنار شما خواهد بود و تا انتهای رسیدن به این هدف شما را راهنمایی می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید